ryškios akys

Penki svarbūs faktai apie žmogaus regėjimą

Regėjimo vaidmuo yra labai svarbus mūsų gyvenime. Mokslininkai įrodė, kad 90% informacijos žmonės gauna savo akimis, todėl tarp “tik pamatyti” ir “pamatyti gyvenimą 100%” yra didžiulis skirtumas. Regėjimo organas yra vienas iš sudėtingiausių mūsų organizme. Akį kontroliuoja labai “greiti” raumenys – akis gali atlikti daugiau nei 120 judesių-vibracijų per sekundę, net jei jūs tiesiog sutelkėte akis į vieną tašką. Šie ir kiti įdomūs faktai apie regėjimą daro didelį poveikį mūsų gebėjimui matyti.

1 faktas

1 faktas. Dydis svarbu. Visų sveikų žmonių akių obuoliai paprastai turi beveik tą patį svorį kaip 7-8 g. Akies dydis taip pat yra vienodas, tai yra 24 mm. Šio rodiklio skirtumas tarp sveikų žmonių skiriasi tik milimetro dalimis. Taip pat žmogaus regėjimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo akies dydžio. Jeigu akies obuolys yra šiek tiek didesnis pasireiškia trumparegystė. Priešingu atveju – hiperopija (hipermetropija).

2 faktas

2 faktas. Akims reikia laisvės. Erdvės apribojimas daro didelę įtaką trumparegystės raidai. Didžiųjų miestų gyventojai dažnai negali pažiūrėti į tolį, nes visi objektai yra pakankamai arti. Kaimo vietovėse, daugiau atviros erdvės, todėl žmonės dažnai treniruoja savo akis, nes reikia nuolatos matyti toli esančius objektus. Tėvai turėtų daugiau dėmesio skirti savo vaikų žiūrėjimui į tolį, kitaip vaiko pasaulis susiaurėja iki sąsiuvinio ant stalo ir nešiojamojo kompiuterio, o tai padidina regėjimo riziką.

3 faktas

3 faktas. Mes matome “protu”. Regėjimo organas yra informacijos “dirigentas”, o mūsų smegenys tai analizuoja. Tokiu būdu jos visada koreguoja atvaizdus, kuriuos mes suvokiame. Daugelis žinome, kad iš tiesų vaizdas yra “apverstas” ant tinklainės, o mūsų smegenys jas atverčia į normalią padėtį. Tai labai lengva patikrinti užsidėjus specialius akinius, kurie apverčia vaizdą. Laikui bėgant, smegenys prisitaikys, ir šis matymo iškraipymas išnyks. Be to, kiekvieno žmogaus akyse yra vadinamoji akloji zona – tinklainės sritys, kurios yra nejautrios šviesai. Jei norite jas surasti, atlikite eksperimentą. Uždenkite dešinę akį ir žiūrėkite kairėje esantį kryželį, apvestą skrituliuku. Priartinkite veidą prie monitoriaus, kažkuriuo momentu kairysis kryžius išnyksta. Tačiau, jei žiūrite dviem akimis, smegenys “neutralizuos” šį efektą, naudodamos informaciją, gaunamą iš kitos akies.

4 faktas

4 faktas. Prieš kiek laiko buvote pas akių gydytoją? Atliktas tyrimas*, kurio metu buvo įvertintas žmonių požiūris į akių patikros svarbą. Jame dalyvavo daugiau kaip 6000 respondentų iš įvairių šalių. Tyrimo metu buvo gauti įdomūs faktai apie regėjimą. Tik 54% dalyvių bent kartą patikrino akis pas oftalmologą, kiti sakė, kad tai nėra būtina. 44% respondentų mano, kad jei jiems atrodo, kad mato pakankamai gerai, akys bus visiškai sveikos. Taip pat 79 proc. respondentų pažymėjo, kad regėjimo korekcija leistų jiems veiksmingiau susidoroti su darbu, sportuoti ir apskritai pagerinti gyvenimo kokybę.

5 faktas

5 faktas. Rūpinkitės jau vaikų akimis! Nepaisant mokslo raidos, neįmanoma persodinti akių. Taip yra dėl to, kad vizualinis aparatas yra glaudžiai susijęs su smegenimis, ir tokios operacijos metu atstatyti nervų galūnių neįmanoma. Nors šiuolaikinė medicina gali persodinti tam tikras akių dalis – rageną, lęšius ir kita.

#sveikosakys #akys #Optikoscentras #sužinok #būksveikas #faktaiapieakis

*Global Attitudes and Perceptions About Vision Care, The Vision Care Institute™, LLC

Taip pat skaitykite:

Lęšių kompensavimas

Spalvų juslės tyrimas

Binokulinis tyrimas

Regėjimo aštrumo tyrimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *